UNITA Photo and Video Competition

Denumirea UNITA evidențiază angajamentul celor șase universități partenere (Università degli studi di Torino, Universidad de Zaragoza, Université Savoie-Mont Blanc, Universitatea de Vest din Timişoara, Universidade da Beira Interior y Université de Pau et des Pays de l’Adour) și celor patru noi universități partenere asociate (Università degli studi di Brescia, Instituto Politécnico da Guarda, Universidad Pública de Navarra și Universitatea Transilvania din Brașov) de a contribui la o mai bună integrare a activităților lor academice și de cercetare.

Concursul de fotografie și videoclip UNITA oferă membrilor universităților UNITA posibilitatea de a împărtăși propriile experiențe și viziuni cu privire la identitatea și cetățenia europeană.

Toți membrii universităților UNITA și ai universităților partenere asociate sunt încurajați să trimită lucrări. Înscrierea la concurs este gratuită.

Pentru a vizualiza regulamentul CLICK AICI!