Conferința UNITA pe tema perspectivelor asupra cetățeniei europene

Vineri, 10 decembrie, are loc conferinţa European Citizenship Perspectives, organizată de către alianţa europeană UNITA. Înregistrarea la eveniment şi participarea via Zoom se poate face accesând link-ul: https://zoom.us/webinar/register/WN_SIttL8FrRo-MYdm6LyoOBQ.

Limbile utilizate în cadrul evenimentului sunt engleza şi spaniola, iar speakerii care vor oferi perspective multiple asupra Cetăţeniei Europene sunt:

• María Zafra Saura (Directorate General Justice and Consumers of the European Commission)
  • Augusto Paramio (Spanish Ministry of Culture and Education. European Point of Citizenship
  • Marinella Belluati (Associate professor, Department of Cultures, Politics and Society at the University of Turin)
  • Carle Bonafous Murat (senior liaison officer of the French Rectors’ Conference (CPU) and head of CPU’s Brussels office)
  • Prof. Silviu Eugen Rogobete (Director of the Doctoral School of Philosophy, Sociology and Political Science at the West University of Timisoara)
  • Lidia Pereira (Member of the European Parliament)
  • Juan Fernando López Aguilar (Member of the European Parliament)
  • Laurence Farreng (Member of the European Parliament)

Pentru a vizualiza programul CLICK AICI!

Eveniment

UNITA Photo and Video Competition

Denumirea UNITA evidențiază angajamentul celor șase universități partenere (Università degli studi di Torino, Universidad de Zaragoza, Université Savoie-Mont Blanc, Universitatea de Vest din Timişoara, Universidade

Mai multe »