Editură și Tipografie

Editură și Tipografie are ca obiectiv general susținerea cercetării științifice și a emulației universitare prin editarea de publicații care să promoveze valorile autentice ale cunoașterii.

Editură și Tipografie din cadrul Universității de Vest din Timișoara are ca obiective:
  • Crearea unei politici editoriale coerente, care sa vizeze domeniile de studiu si de cercetare ale Universității de Vest;

  • Susținerea procesului didactic și de cercetare prin publicații care să vină în sprijinul profesorilor și al studenților;

  • Promovarea publicațiilor și a autorilor EUV atât pe piața de carte națională, cât și pe cea internațională.

Conducere:

Șef serviciu: Radu Cosma
e-mail: radu.cosma@e-uvt.ro
Tel:+40-(0)256-592680

Șef serviciu: Marilena Brânda
e-mail: marilena.branda@e-uvt.ro
Tel:+40-(0)256-592681


Echipa:

Alina Radu - redactor
e-mail: alina.radu@e-uvt.ro
Irina Sercău - redactor
e-mail: irina.sercau@e-uvt.ro
Dorin Davidean - sef atelier
e-mail: dorin.davideanu@e-uvt.ro
Gabriela Corb
e-mail: gabriela.corb@e-uvt.ro
Leonard Ioan Mihu
e-mail: leonard.mihu@e-uvt.ro
Florin Fara - consilier
e-mail: florin.fara@e-uvt.ro
Slaviianca Milin
e-mail: slaviianca.milin@e-uvt.ro
Petru Rusanda
e-mail: petru.rusanda@e-uvt.ro


Contact:

Adresa:
Editură și Tipografie
Universitatea de Vest din Timișoara,
Str. Paris, nr. 1, 300223, Timișoara, Romȃnia
Cabinet: Paris Nr.1
Tel:+40-(0)256-592680
Tel:+40-(0)256-592681

Serviciul IT&C | Tur virtual
UVT © 2019. Toate drepturile rezervate.
Blvd. V. Parvan 4, Timisoara 300223, Timis, Romania
Tel: +40-(0)256-592111    Fax: +40-(0)256-592310
Email: secretariat@e-uvt.ro