Mar
Biblioteca Centralã Universitarã "Eugen Todoran" din Timişoara vă invită Marti, 11 martie 2014, orele 18, la finisajul expoziţiei de pictură "ICOANE şi FILME" [ICONS and MOVIES] a studentilor specializãrii CONSERVARE-RESTAURARE a Facultãtii de Arte Design, Universitatea de Vest din Timişoara. Expozitia se desfãşoarã pe simezele Aulei BCUT.

Curatorii evenimentului sunt prof. univ. dr. Doina MIHAILESCU, prep. univ. drd. Silvia TRION şi prep. univ. drd. Filip PETCU.

Intre studentii expozanti se numãrã: Nicoleta Neag, Oana Molcuti, Sabina Ordace, Gabriel Vlad, Alexandru Socaciu, Cristina Balatchi, Corina Tudor, Teofil Ierodiaconul.

Cuvântul finisajului ii apartine criticului de film timişorean Marian RADULESCU.​

​Vã aşteptam cu drag!​

​Colectivul Academic al Specializarii Conservare-Restaurare​​,