Oct
Comisia Româno-Americană FULBRIGHT și Universitatea de Vest din Timișoara vă invită la o prezentare detaliată a prestigiosului program de burse Fulbright pentru aplicanții români.

Prezentarea se va concentra pe competiția în derulare - Fulbright Senior (Visiting Scholar) - pentru burse de cercetare și predare în 2014-2015, și va avea loc
Marți, 15 octombrie 2013, orele 16.30-18
Sala A01
Universitatea de Vest din Timișoara (Bd. V. Pârvan nr. 4)

Moderatori
Lect. Dr. Cristina Chevereșan, Facultatea de Litere, Istorie și Teologie, UVT (Ambasador Fulbright, Romanian Fulbright Alumna)
Lect. Dr. Bogdan Tulbure, Facultatea de Sociologie și Psihologie, UVT (Ambasador Fulbright, Romanian Fulbright Alumnus)
Lect. Jessica Miller, Liceul Teoretic “William Shakespeare”, Timișoara (U.S. Fulbright Alumna)

Programul de burse postdoctorale Fulbright Senior include toate disciplinele de studiu, exceptând medicina clinică si se adresează cadrelor didactice și cercetătorilor din universități și institute de cercetare, care intenționează să predea sau să realizeze studii și cercetări în mediul academic american.

Alte detalii despre programul Fulbright Senior la: http://www.fulbright.ro/news/373-the-fulbright-senior-postdoctoral-program-2014-2015.html#content