Concursul „Când și cum am simțit acel lucru pentru România” și-a desemnat câștigătorii

Universitatea de Vest din Timișoara, organizatoare a concursului de proză scurtă „Când și cum am simțit acel lucru pentru România”, a fost gazda ceremoniei de premiere a câștigătorilor acestei competiții, desemnați la finalul lunii decembrie. La eveniment au participat Rectorul UVT, prof. univ. Dr. Marilen Gabriel Pirtea, Prorectorul UVT, conf. univ. dr. Octavian Mădălin Bunoiu, alături de câștigătorii desemnați și de membrii juriului.

La finalul lunii decembrie, juriul din care au făcut parte domnul conf. univ. dr. Dorel Micle, din cadrul Facultății de Litere, Istorie și Teologie, doamna Marilena Tudor, director al Editurii UVT și studenta Andreea Argeșanu, președinte OSUT, a parcurs cele peste 30 de lucrări trimise și a stabilit clasamentul final pentru primele locuri de la fiecare categorie de participanți:

Elevi:

1.     Julia Nămoloiu,

2.     Iulia Maria Sfetcu,

3.     Bogdan Muscă,

Studenți:

1.     Ioana Vlad,

2.     Marcu Nicola,

3.     (la egalitate de puncte) Alexandru Lazea – și Raluca Ionita,

General:

1.     Silviu Ilievici,

2.     Raimondo Mario Rupp,

3.     (la egalitate de puncte) Dorin Tismănariu și Teodora Boda.