Iul
Managementul calitatii in invatamantul superior

Universitatea „Alexandru Ioan Cuza” din Iaşi, în parteneriat cu Academia de Studii Economice din Bucureşti, Universitatea de Vest din Timişoara, Universitatea din Bucureşti, Universitatea Babeş- Bolyai din Cluj-Napoca organizează, la Iași (în perioada 11-12 iulie 2013) și la Timișoara (în perioada 18-19 iulie 2013) , cursul cu tema „Managementul calităţii în învăţământul superior”, eveniment derulat în cadrul proiectului „Comunitate universitară pentru managementul calităţii în învăţământul superior”, cofinanţat din Fondul Social European prin Programul Operaţional Sectorial Dezvoltarea Resurselor Umane 2007 – 2013.

Obiectivul general al proiectului este crearea unei comunităţi universitare implicate în evoluţia şi restructurarea învăţământului superior prin adoptarea metodelor de lucru, instrumentelor şi sistemelor managementului calităţii totale (TQM), adecvate cerinţelor în schimbare ale stakeholderilor.

Invităm, la acest eveniment: - personal cu funcţii de conducere, monitorizare, evaluare şi control în învăţământul superior (rectori, prorectori, directori generali administrativi, decani, prodecani, şefi ai departamentelor administrative); - membri ai comisiilor/structurilor de conducere din universităţi şi facultăţi (membri ai Senatului sau membri ai Consiliului Facultăţii). Cursul va avea loc la Iași, Sala Ferdinand (corpul A al Universității “Alexandru Ioan Cuza” din Iași) și la Timișoara (sala P02 corp FEAA str. Pestalozzi nr.16).

Afis