Iul
Vă invităm vineri 3 iulie ora 18 în Mansarda Facultății de Arte și Design din Timișoara la vernisajul expoziției internaționale de fotografie INTERFOTO.
Ediția din anul acesta se anunță a fi cea mai amplă de până acum. Diversitatea subiectelor, a tehnicilor folosite și a conceptelor prezente în imagini garantează nivelul calitativ excelent. Dincolo de aspectul vizual, evenimentul INTERFOTO constituie un nod cultural, generat de Universitatea de Vest prin Facultatea de Arte și Design și susținut financiar în mare parte de Primăria Timișoara.

Pe simezele Galeriei Mansarda se vor „duela” lucrări din Germania, Austria, Ungaria, Serbia și bineînțeles România.
Va așteptăm la vernisaj unde veți putea afla și restul programului inclus în bienala de fotografie INTERFOTO - 2015.