De asemenea, participanții vor putea asculta și interacționa cu absolvenți și actuali studenți în străinătate despre experiența aplicării, pregătirea dosarului de admitere, viața de student internațional, dar și cum li s-au schimbat perspectivele profesionale și personale.“Pentru platforma Youni am folosit tehnologia AI (inteligență artificială) și am creat un algoritm de “match-making” care le recomandă utilizatorilor unde să aplice în funcție de interesele și înclinațiile lor. Mai departe, pentru cei care au nevoie de pregătire suplimentară pentru examenele de admitere, oferim pachete de pregătire cu cei mai buni tutori din România. Pentru aceia care au nevoie de mai multă consiliere în a-și găsi domeniul potrivit, pregătim un program de workshop-uri prin care să poată lua mai ușor decizia potrivită pentru viitorul lor academic și profesional”, a precizat fondatorul și CEO-ul Youni, Andrei Nicolae.Youni este platfoma de aplicare gratuită la universitate, unde elevii și studenții pot găsi peste 300 de programe, pot aplica gratuit nelimitat, și se pot conecta cu o comunitate educațională globală pentru sprijin și consiliere.