Alegeri studenți reprezentanți – depunere candidaturi – posturi de studenți reprezentanți vacante în Consiliile facultăților, Consiliile școlilor doctorale și CSUD

În urma procesului de alegerere a studenților reprezentanți, există structuri în cadrul cărora au rămas posturi vacante. Astfel, se redeschide perioada de depunere a candidaturilor până în data de 17 noiembrie 2021 pentru următoarele structuri:

• Consiliul Facultății de Arte și Design;
  • Consiliul Facultății de Muzică și Teatru;
  • Consiliul Școlii doctorale de Arte;
  • Consiliul Școlii doctorale de Geografie;
  • Consiliul Școlii doctorale de Fizică;
  • Consiliul Școlii doctorale de Informatică;
  • Consiliul Școlii doctorale de Psihologie;
  • Consiliul Școlii doctorale de Filosofie;
  • Consiliul pentru Studii Universitare de Doctorat.

Dosarul de candidatură trebuie să cuprindă o scrisoare de intenție, CV-ul personal și o declarație pe proprie răspundere conform căreia candidatul nu face parte din structura de conducere a unui partid politic sau a unei organizații de tineret care aparține unui partid politic. Toate acestea trebuie transmise prin e-mail la adresa alegeri@osut.ro.

Perioada campaniei electorale este 18 – 23 noiembrie 2021, urmând ca alegerile efective să aibă loc online, în data de 24 noiembrie 2021, prin intermediul platformei Helios