Premierea Echipei Universitare de fotbal a UVT, câștigătoare, al doilea an consecutiv, a Campionatului Național Universitar de fotbal

- Invitație de presă -

Avem bucuria de a vă invit să participați astăzi, 23 mai 2022, începând de la ora 15, în Amfiteatrul A01 al UVT (parter, sediul principal, V. Pârvan nr 4), la festivitatea de acordare a diplomelor UVT pentru componenții lotului Echipei Universitare de fotbal a UVT, care a câștigat titlul de campioană națională universitară, al doilea an consecutiv.

Suntem onorați să premiem succesul obținut de Echipa Universitară de fotbal a Universității de Vest din Timișoara, câștigătoare a Campionatului Național Universitar de fotbal 2022, prin rezultatul final, 3 la 0, obținut în finala disputată în fața echipei Universității „Lucian Blaga” Sibiu. Campionatul a fost organizat la Oradea, de joi până duminică, 19-22 mai 2022, la competiție participând șase echipe universitare, reprezentând Universitatea de Vest din Timișoara, Universitatea din Oradea, Universitatea „Lucian Blaga” Sibiu, Universitatea din Petroșani, USV 1842 Universitatea de Ştiinţele Vieţii “Ion Ionescu de la Brad” din Iaşi și Universitatea de Educație Fizică şi Sport București.

La conferința de presă vor participa Rectorul UVT, prof.univ.dr. Marilen Gabriel Pirtea, alături de staff-ul tehnic și lotul Echipei Universitare de fotbal a UVT.