Anunț privind desfășurarea concursului pentru ocuparea funcției de director CSUD

Data concursului: 17 ianuarie, 2022
Ora concursului: 00:00
Locația concursului: Sediul central al U.V.T., Timişoara, Bd. Vasile Pârvan, nr. 4
Detalii suplimentare

În conformitate cu Carta Universității de Vest din Timișoara, respectiv Art. 11 alin. (3) din Codul studiilor universitare de doctorat, aprobat prin H.G. nr. 681/2011, publicat în Monitorul Oficial al României, partea I, nr. 551 din data de 3 august 2011, Universitatea de Vest din Timișoara anunță organizarea concursului public pentru ocuparea postului de Director al Consiliului de Studii Universitare de Doctorat (CSUD), pentru mandatul 2020-2024, concurs ce va avea loc în perioada 17 ianuarie 2022 – 19 ianuarie 2022, la sediul central al Universității de Vest din Timișoara, Blv. Vasile Pârvan, nr. 4, Timișoara, Timiș.

Dosarul de candidatură pentru funcția de director al Consiliului Studiilor Universitare de Doctorat al IOSUD – UVT se depune la Registratura Universității de Vest din Timișoara în perioada 10 ianuarie 2022 – 14 ianuarie 2022 și conține:

1. declarația de candidatură;
  2. CV-ul candidatului;
  3. autoevaluarea îndeplinirii criteriilor minimale și obligatorii pentru conducerea de doctorate în domeniul de expertiză al candidatului;
  4. copii legalizate ale actelor de studii, certificate relevante (studii universitare și postuniversitare, studii doctorale, studii postdoctorale, ordinul de ministru privind confirmarea titlului de coordonator de doctorate, documentul care atestă acest drept pentru candidații care au dobândit acest titlu în străinătate);
  5. proiectul managerial pentru activitatea CSUD – UVT.

La concursul pentru ocuparea postului de director al CSUD se pot prezenta numai  persoane care au dreptul de a conduce doctorate și care îndeplinesc standardele minimale și obligatorii pentru acordarea atestatului de abilitare în vigoare la data publicării în Monitorul Oficial al României, Partea  a III-a, a anunțului privind scoaterea la concurs a postului.

Concursul pentru ocuparea postului de director al CSUD – UVT constă în prezentarea proiectului managerial și un interviu.

Informații suplimentare pot fi obținute de la Departamentul Resurse Umane, e-mail: vanessa.dicso@e-uvt.ro; resurseumane@e-uvt.ro, telefon Tel: +40 256 592 159.