Ziua Porților Deschise FEAA – 19 noiembrie 2022

Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor (FEAA) din cadrul Universității de Vest din Timișoara va organiza un important eveniment pentru promovarea ofertei educaţionale FEAA, intitulat „Ziua Porților Deschise FEAA 2022”.

Evenimentul se va derula în data de 19 noiembrie 2022 și sunt așteptați să participe peste 500 de liceeni din județele Timiș, Caraș-Severin, Mehedinţi, Arad, Hunedoara etc însoțiți de părinți dar și de cadre didactice din mediul preuniveristar.

La „Ziua Porților Deschise FEAA 2022” se va promova oferta educaţională concretizată în cele 11 specializări pentru ciclul de licență: Contabilitate și Informatică de Gestiune (CIG); Contabilitate și Informatică de Gestiune în limba germană (CIG-germ); Economia Comerțului Turismului și Serviciilor (ECTS); Economie  și  Afaceri  Internaționale (EAI); Economie Generală și Comunicare Economică(EGCE); Finanțe  și  Bănci (FB);  Finanțe  și  Bănci în limba engleză (FB-eng.); Informatică  Economică (IE); Management (MGM); Management în limba franceză (MGM-fr.); Marketing (MK).

Programul detaliat al evenimentului „Ziua Porților Deschise FEAA 2022” din19 noiembrie 2022 dar și linkul de înscriere sunt disponibile pe site-ul FEAA: https://feaa.uvt.ro/ro/extracurriculare/ziua-portilor-deschise

Participanţii la eveniment vor interacţiona în data de 19 noiembrie cu studenţii şi cadrele didactice FEAA prezente la cele 11 standuri (târg de ofertă educațională) ale specializărilor de licenţă.