Webinar CCOC pentru studenți – Time management

Ați avut vreodată impresia că oricât ați lucra, parcă niciodată nu sunteți satisfăcuți de volumul de muncă realizat? Gestionarea bună a timpului vă permite să lucrați mai inteligent, nu mai greu, astfel încât să faceți mai multe în mai puțin timp.

O bună gestionare a timpului necesită o schimbare importantă a concentrării de la activități propriu-zise la rezultate: a fi ocupat nu este același lucru cu a fi eficient.

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră (CCOC-UVT) vă invită la cel de-al patrulea webinar din acest an universitar, în cadrul căruia puteți învăța cum să folosiți tehnicile de gestionare a timpului în favoarea voastră.

Temele pe care le vom aborda în sunt:

• Stabilirea de obiective (SMART);
  • Organizarea activităților;
  • Comunicarea asertivă.

📆  joi, 28 octombrie

🕑 16:20 – 18:00

📍  platforma Google Meet

Pentru a participa vă rugăm să completați ACEST FORMULAR DE ÎNSCRIERE.

Înscrierile se pot face până joi, 28.10.2021, ora 12:00

Mai organizat înseamnă mai puțin stresat!