Webinar CCOC pentru studenți – „Cum să devii un bun negociator?”

Vă invităm să reflectați pentru un moment la cine sunteți, ce poziții ocupați în diversele arii ale vieții voastre și cum sunteți percepuți de cei din jur. Apoi, să încercați să vă amintiți de cât de multă negociere a fost nevoie pentru a ajunge acolo unde sunteți astăzi, fie în mediul familial, fie la facultate sau la locul de muncă.

Negocierea face parte din viața fiecăruia dintre noi. Fie că suntem sau nu conștienți, luăm decizii și negociem în fiecare zi aspecte precum prețul unui produs, data unui examen sau chiar modul de lucru într-o echipă.

Astfel, Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră din cadrul Universității de Vest din Timișoara (CCOC-UVT) vă invită să participați la webinarul „Cum să devii un bun negociator?”, ce va avea loc miercuri, 12 mai 2021, începând cu ora 17:00

Subiectele pe care ne propunem să le abordăm în cadrul acestui webinar sunt:

1. Care sunt principiile și conceptele cheie într-o negociere;
  2. Etapele negocierii și de câte tipuri este aceasta;
  3. Tehnici și tactici necesare unei negocieri eficiente.

Pentru a participa la acest webinar, vă invităm să completați ACEST FORMULAR până în data de 12 mai, ora 15:00.

UVT

Fulbright Day@WUT 2024

V-ați gândit vreodată cum ar fi să studiați sau să vă desfășurați cercetarea în SUA? Acum, puteți afla mai multe despre această posibilitate, participând la

Mai multe »