Un nou proiect UVT se încheie cu succes

Finanțat prin Programul Operațional Capital Uman, cu o durată de implementare de 36 de luni, proiectul „Susținerea și Motivarea Antreprenorilor Responsabili și Talentați – SMART Start Up” se află în etapa de finalizare. Astfel, avem plăcerea de a vă invita să participați marți, 30 martie, cu începere de la ora 13:00, la conferința online dedicată prezentării rezultatelor acestuia.

Proiectul a fost realizat de către Universitatea de Vest din Timișoara în parteneriat cu Interlog Com SRL, care a avut rolul de Partener în cadrul proiectului, cu o vastă experiență în dezvoltarea și promovarea antreprenoriatului ca opțiune în carieră, furnizor de formare profesională autorizat în programe de inițiere „Competențe antreprenoriale”, încă din 2011, desfășurând activități de consultanță pentru afaceri și management.

În cadrul conferinței va fi prezentat un bilanț al proiectului și cazuri de succes în dezvoltarea antreprenoriatelor Start Up susținute în desfășurarea proiectului. La eveniment va participa dna. prof. univ. dr. Flavia Barna (Prorector UVT responsabil cu parteneriatele instituționale și comunitatea de Alumni), dl. Vlad Petcu (Director General Adjunct UVT și coordonator al proiectului), cât și reprezentanți ai partenerului de proiect, Interlog Com SRL, și ai unor structuri antreprenoriale Start Up dezvoltate prin mecanismele de susținere oferite de acest proiect.

Conferința se va desfășura în format online, pe aplicația GoogleMeet, cu link-ul de conectare: https://meet.google.com/hjc-kvtb-bbt

Detalii despre desfășurarea proiectului sunt disponibile pe pagina smartstartup.projects.uvt.ro.