Studenții UVT sunt invitați la un webinar despre interviul de angajare, susținut de echipa CCOC

Se spune că viața unei persoane poate fi descrisă prin câteva evenimente esențiale. În ultimii ani, susținerea unui interviu de angajare a devenit unul dintre aceste evenimente pentru mulți dintre noi. Cu toții trecem măcar o dată în viață printr-un astfel de interviu, așadar e recomandat să fim pregătiți pentru acest moment și să ne informăm despre sfaturile și trucurile pe care le putem aplica pentru a obține rezultatele profesionale dorite!

Interviul de angajare are ca scop principal analiza experiențelor profesionale menționate deja în CV-ul unei persoane și explorarea compatibilității sale cu angajatorul (companie, instituție organizație etc.) și viitoarea echipă de lucru, prin transmiterea informațiilor esențiale care asigură angajatorul că aplicantul este candidatul ideal pentru poziția respectivă.

Așadar, dacă vă propuneți să vă dezvoltați abilitățile de auto-prezentare și de comunicare într-un mediu profesional, pentru a avea succes la interviurile de angajare la care te vei prezenta în viitor, vă așteptăm la acest atelier, pentru a afla mai multe împreună!

Când? Marți (13.04.2021), începând cu ora 19:40.

Unde? Webinarul va avea loc pe platforma Google Meet, iar înainte de a începe videoconferința veți primi pe adresa de e-mail linkul de acces.

Formularul de înscriere este disponibil AICI.