Ritmurile electrice ocupă universitatea, la UNIVIBES

Și în 2021, Universitatea de Vest din Timișoara continuă tradiția de a celebra începutul unui nou an universitar în atmosfera efervescentă a unicului festival de muzică din România ce are loc într-o universitate: UNIVIBES by UVT.

Odată cu deschiderea anului academic, artiști consacrați vor transforma pentru o zi sediul UVT într-un imens dancefloor, pentru a sărbători împreună startul unui nou an universitar, invadând universitatea cu ritmuri electrice și nu numai.

Vă așteptăm să vă bucurați de unele dintre cele mai „cool” trupe ale momentului, care vor performa pe două scene distincte organizate la sediul central UVT (bd. Vasile Pârvan nr. 4):

Electric stage (în parcarea din fața sediului central UVT), ora 19:00:

– Subcarpați – facebook.com/subcarpati

– Toulouse Lautrec – facebook.com/toulouselautrecband

– The Skywalkers – facebook.com/TheSkywalkersBand

Backyard stage (în curtea din spatele sediului central UVT, lângă terenul de baschet), ora 18:00:

– Fără Zahăr – facebook.com/farazahar

– Monokrom –facebook.com/Monokrom.MNK

– Lia Burg – facebook.com/LiaBurgMusic

– Dalla – facebook.com/DallaBillYa

***Intrarea este gratuită și se face pe bază de rezervare, prin intermediul acestui formular: https://bit.ly/UNIVIBES2021. Pentru început, formularul de înscriere este disponibil doar studenților UVT, urmând ca la finalul săptămânii, în limita locurilor disponibile, să fie deschis și pentru publicul larg. Orice rezervare este valabilă doar până la ora 19:15. Accesul în incinta spațiului de desfășurare a evenimentelor se va face doar în baza brățării de acces primită la punctele de intrare.

***Reguli de siguranță ce trebuie respectate:
Accesul la eveniment va fi permis doar persoanelor vaccinate cu schemă completă împotriva virusului SARS-CoV-2, în baza Certificatului verde digital și a cărții de identitate.
În cadrul evenimentului se vor respecta toate normele de siguranță și distanțare impuse de legislația în vigoare, iar numărul de participanți va fi limitat conform restricțiilor în vigoare la data desfășurării evenimentului.
La intrarea în incinta locației se va efectua un triaj observațional și fiecărei persoane îi va fi măsurată temperatura (non-contact). Astfel, atât persoanele care prezintă simptome de infecție respiratorie (tuse, strănut, rinoree), cât și cele care refuză să le fie verificată temperatura, nu vor avea acces în locație. În cazul în care temperatura înregistrată depășește 37,3°C, se va repeta o singură dată măsurarea temperaturii, după o perioadă de 2-5 minute de repaus. Este interzis accesul persoanelor care înregistrează temperatura măsurată mai mare de 37,3°C.

Organizatorii încurajează folosirea dezinfectantelor avizate puse la dispoziție și respectarea fluxurilor de intrare/ieșire conform marcajelor, menținând distanța fizică pe toată durata evenimentului.