Prof. univ. dr. Fernando Galván – Doctor Honoris Causa Litterarum Humaniorum

La propunerea Facultății de Litere, Istorie și Teologie, Universitatea de Vest din Timișoara acordă titlul de Doctor Honoris Causa Litterarum Humaniorum domnului profesor universitar doctor Fernando Galván (Universitatea Alcalá de Henares, Madrid), personalitate cu o activitate prodigioasă în domeniul studiilor de anglistică și americanistică.

Ceremonia de acordare a titlului va avea loc vineri, 22 octombrie 2021, de la ora 11:00, în amfiteatrul A01 și va fi accesibilă online la https://meet.google.com/vpe-cbsv-jhi.