„Pedalați cu familia UVT” – invitație la mișcare, în cadrul săptămânii „UnisportVest”

UVT promovează sportul în rândul membrilor comunității sale, îndemnându-i la un mod de viață activ, în care recreerea, buna dispoziție, competitivitatea și fair-play-ul sunt în prim-plan.

La fel ca în fiecare an în luna mai, vă invităm la o plimbare cu bicicleta, în cadrul cursei „Pedalați cu familia UVT”, în data de 26 mai, de la ora 13:00, cu plecare din fața sediului UVT.

Evenimentul face parte din tradiționala Săptămână sportivă „UnisportVest”, un program în cadrul căruia studenții și universitarii din UVT participă la zeci de competiții, din sporturi de echipă sau individuale, dar și la evenimente conexe, organizate de Facultatea de Educație Fizică și Sport (FEFS).

Aflată la cea de-a XVII-a ediție, Săptămâna sportivă „UnisportVest” este un eveniment ce își propune creșterea impactului practicării activităților sportive în rândul studenților. Numeroasele acțiuni și demonstrații, desfășurate pe parcursul a cinci zile, vor scoate din rutină campusul universitar, oferindu-le studenților posibilitatea de a practica mișcarea în aer liber, în spiritul competiției.

Programul complet al desfășurării competițiilor poate fi consultat pe pagina web dedicată „UnisportVest”.