Innovation Labs 2023 – Timișoara Hackathon

Crezi că ai o idee care ar putea face lumea mai bună? Ești gata să o transformi în realitate și să creezi următorul startup în industria tech?

Atunci vino alături de noi la hackathonul Innovation Labs Timișoara, in 25 – 26 martie!

În ce constă hackathon-ul?

1. Îți prezinți ideea în fața publicului, într-un minut.

2.Trezești interesul participanților, îți găsești coechipieri și treci la construirea prototipului tău pe parcursul întregii nopți, cu susținerea mentorilor și multă cafea.

3. La final, îți prezinți prototipul a doua zi în fața juriului și ții pumnii ca echipa ta să fie una dintre cele selectate în cadrul programului de mentorat.

Dacă crezi că ai ceea ce trebuie pentru a deveni antreprenor, există o singură modalitate de a o demonstra și de a o transforma în realitate.

Cum spunea Maestrul Yoda, „Calea ta, decizia ta”.

Înscrie-te ACUM la Innovation Labs 2023 Timișoara Hackathon!

Taxă de participare:

-Înscriere individuală: € 10.00

-Înscriere ca echipă (fiecare membru trebuie să cumpere un bilet): € 7.00

Pentru mai multe detalii, ne găsești pe toate canalele social media imaginabile și pe https://www.innovationlabs.ro/.

———-

Innovation Labs Timișoara 2022 by Asociația Tech Lounge și implementat împreună cu Timisoara Startups, cu susținerea BRD – Groupe Société Générale, UiPath, Microsoft, AROBS Transilvania Software, Atos, Carrefour România, Orange, VTEX, Elrond, having Romanian – American Foundation ca partener strategic, Universitatea POLITEHNICA București ca universitate parteneră strategic, și în colaborare cu Unitatea Executivă pentru Finanțarea Învățământului Superior, a Cercetării, Dezvoltării și Inovării (UEFISCDI).

Echipele din program beneficiază de susținerea partenerilor noștri locali din Timișoara: Amazon și Growceanu.

Innovation Labs Timișoara este un program destinat studenților implementat împreună cu partenerii noștri academici: Universitatea Politehnica din Timișoara, Universitatea de Vest din Timișoara, Universitatea din Oradea.