Despre dinamica relațiilor internaționale cu Ovidiu Dranga, expert Centrul Euro-Atlantic pentru Reziliență

Facultatea de Sociologie și Psihologie are deosebita plăcere de a adresa comunității UVT invitația de a participa la conferința cu tema „Reziliența strategică: o perspectivă euro-atlantică pentru comunitatea noastră” susținută de dl. Ovidiu Dranga, fost ambasador al României în Japonia, în prezent expert la Centrul Euro-Atlantic pentru Reziliență.

Evenimentul va avea loc vineri, 14 iunie, începând cu ora 11.00, în Amfiteatrul ICAM. Participarea domnului ambasador Dranga oferă o oportunitate unică pentru comunitatea noastră academică de a afla informații valoroase despre dinamica relațiilor internaționale și impactul acestora asupra contextului global actual, având în vedere implicațiile pe care le presupune transferul de expertiză între sectorul guvernamental și mediul universitar.

Programul conferinței va include o prezentare de aproximativ 45 de minute, urmată de o sesiune de întrebări și răspunsuri, oferindu-le astfel studenților și cadrelor didactice ocazia de a interacționa direct cu ambasadorul.

Prezența dumneavoastră la acest eveniment va sublinia importanța pe care universitatea noastră o acordă dezbaterii academice de înalt nivel.