Cupa de Toamnă UVT la Badminton

În perioada 15-16 octombrie va avea loc Cupa de Toamnă UVT la Badminton, la Universitatea de Vest din Timișoara – Sala UVT Oituz.

Competiția este deschisă atât jucătorilor legitimați, cât și celor nelegitimați, iar înscrierea la turneu este gratuită.

Categorii:

• Copii (clasele 0-4)
  • Copii (clasele 5-8)
  • Copii (clasele 9-12)
  • OPEN
  • Amatori

Înscrierile se pot face până joi, 13 octombrie, la adresa de email posteuca.florin2000@gmail.com, unde se va preciza și proba la care veți participa (simplu, dublu, mixt). La probele dublu și mixt trebuie precizată și persoana cu care faceți echipă. În funcție de numărul de înscriși, organizatorul poate decide dacă probele de dublu și mixt vor avea loc.

Participarea la turneu este gratuită. Se vor acorda premii constând în diplome, cupe și medalii.

Evenimentul face parte din programul Sportul Universitar UVT – Activ în Competiții și Comunitate, finanțat de Municipiul Timișoara prin Centrul de Proiecte în cadrul apelului #OrașulÎnMișcare.

UVT

Fulbright Day@WUT 2024

V-ați gândit vreodată cum ar fi să studiați sau să vă desfășurați cercetarea în SUA? Acum, puteți afla mai multe despre această posibilitate, participând la

Mai multe »