Conferința internațională ”Current Economic Trends in Emerging and Developing Countries” (TIMTED-2023), 8-9 iunie 2023

Facultatea de Economie și de Administrare a Afacerilor, din cadrul Universitășii de Vest din Timișoara, va organiza înperioada 8-9 iunie 2023, conferința internațională cu titlul: ,,Current Economic Trends in Emerging and Developing Countries (TIMTED-2023).

Ediția a șaptea a conferinței internaționaleTIMTED-2023 își propune să reunească cadre universitare, cercetători, doctoranzi dar și profesioniști atât din țară cât și din străinătate. Conferința internațională TIMTED-2023 încurajează cercetarea interdisciplinară și va oferi participanților un context științific de cea mai înaltă calitate. Astfel, se va crea un cadru propice pentru facilitarea dezbaterilor și a schimbului de idei și opinii asupra problemelor din domeniile: Contabilitate și Audit, Sisteme informatice pentru afaceri, Economie, Economie și afaceri internaționale, Finanțe, Management, Marketing,Turism etc.

Programul conferinței internaționaleTIMTED-2023 va include o sesiune plenară dar și sesiuni paralele. Limba oficială a conferinței internaționale TIMTED 2023 este limba engleza. Lucrările acceptate și prezentate în cadrul conferinței, vor fi selectate pentru publicarea într-una dintre revistele asociate conferinței înternaționale TIMTED 2023:

Timisoara Journal of Economics and Business:

• Ediție specială intitulată „Advanced Research in Mathematical Economics and Financial Modelling” în Journal of Mathematics:

Informații utile TIMTED -2023:

• 03 aprilie 2023 – înregistrarea participanților și depunerea lucrărilor

• 10 martie 2023 – notificare privind acceptarea lucrarilor

• 30 martie 2023 – plata taxei de participare

Link-uri utile TIMTED -2023:

Persoană de contact:  Prodecan FEAA, Prof.univ.dr. SÎRGHI Nicoleta

Email de contact:  nicoleta.sirghi@e-uvt.ro  sau  timted@e-uvt.ro