Colaborare interuniversitară de Ziua Mondială a Apei

În cadrul Proiectului Horizon 2020 Sustainable Horizons, de Ziua Mondială a Apei, în data de 22 martie 2024 la USAMVB, printr-o deja tradițională colaborare cu UVT și UPT, s-a desfășurat sesiunea științifică ”Sustainable water consumption”.

Echipa Departamentului de Geografie de la FCBG-UVT a fost reprezentată de Dr. Ioan-Sebastian Jucu, Dr. Fabian Timofte și Dr. Patrick Chiroiu, care, împreună cu studenții geografi, au realizat interesante comunicări pe tema sustenabilității resurselor de apă. Mulțumiri tuturor invitaților, participanților, organizatorilor precum și gazdelor acestui eveniment cu caracter internațional!

Newsletter UVT

Cursuri de vară la FLIT

În perioada 15-27 iulie, Facultatea de Litere, Istorie și Teologie a organizat Cursurile de vară de limbă, cultură și civilizație românească, devenind astfel, timp de

Mai multe »