Ceremonia de Absolvire UVT 2022: o atmosferă unică și un party memorabil

Ceremonia de Absolvire dedicată Promoției UVT 2022, a fost organizată sâmbătă, 16 iulie 2021, începând de la ora 10, într-un eveniment dedicat absolvenților UVT și, deopotrivă, comunității timișorene. Ceremonia, organizată de Universitatea de Vest din Timișoara în parteneriat cu ATOS, BCR, FLEX, FORVIA – HELLA, NOKIA, IULIUS TOWN, TECH MAHINDRA, ZF, UNICREDIT BANK, CONTINENTAL AUTOMOTIVE, KPMG și ROMPETROL, a avut loc în Piața Libertății din Timișoara.

La evenimentul din Piața Libertății au participat studenții Promoției UVT 2022, conducerea UVT, reprezentată de rectorul UVT, prof. univ. dr. Marilen Gabriel Pirtea și de prorectorii instituției, alături de decanii și prodecanii facultăților, de liderii organizațiilor studențești, managerii departamentali din universitate, cât și de invitații speciali și partenerii instituționali ai UVT.

În intervalul orar 10 – 11.45, programul evenimentului a cuprins:

10.00                    Flash Mob organizat de Facultatea de Educație Fizică și Sport

10.05                    Deschiderea Ceremoniei de absolvire

10.20                    Mesajul Rectorului UVT, prof. univ. dr. Marilen Gabriel Pirtea

10.30                    Povestea Promoţiei UVT 2022 (proiecție)

10.35                    Premierea șefilor de promoție

11.10                    Aruncarea tocilor

11.10                    Miniconcert (studenți FMT)

11.45                    Încheierea ceremoniei

În a doua parte a zilei, începând de la ora 19.30, în spațiul Iulius Gardens din cadrul Iulius Town, a avut loc evenimentul Graduation Party UVT, în cadrul căruia absolvenții și invitații din cadrul comunității universitare UVT au intrat în vibe-ul de sărbătoare alături de DJ RaulL și DJ Robastien (de la 19.30) și de fantastica voce a vedetei timișorene Feli (de la ora 22).