CCOC-UVT invită studenții la webinarul „Vorbitul în public – între teamă și aplauze”

Centrul de Consiliere și Orientare în Carieră (CCOC) vă propune în această săptămână un nou webinar, dorind de această dată să vă sprijine să înțelegeți și să gestionați una dintre cele mai mari temeri ale noastre: teama de a vorbi în public

Dacă vă simțiți inconfortabil să susțineți prezentări în fața colegilor sau dacă imaginea cu voi în fața unui amfiteatru plin cu oameni vi se pare înfricoșătoare, atunci cu siguranță vă vor fi utile informațiile și aspectele discutate în cadrul webinarului Vorbitul în public – între teamă și aplauze

În cadrul webinarului vom aborda următoarele aspecte:

• gândurile care stau în spatele fricii de a vorbi în public;
  • cum anume putem gestiona aceste gânduri și emoțiile care ne copleșesc atunci când ne aflăm în fața unei audiențe;
  • câteva lucruri practice pe care le putem face pentru a avea un discurs mai bun.

Când va avea loc webinarul? Joi, 11.03.2021 – începând cu ora 14:40.

Unde? Webinarul va avea loc pe platforma Zoom, iar înainte de videoconferință veți primi linkul de acces pe adresele de e-mail.

Pentru a vă înscrie, completați ACEST FORMULAR.

Înscrierile se pot face până joi, 11.03.2021, ora: 12:00.